Lotnisko Brindisi Papola Casale oddalone jest około 5 km od centrum miasta. Istnieje kilka sposobów na pokonanie tej odległości.

W Bridnisi znajduje się jedno z czterech lotnisk w Apulii (pozostałe mieszczą się w Bari, Foggia oraz Taranto). Bezpośrednio można dolecieć tam tanimi liniami lotniczymi z jednego polskiego miasta (z Katowic), liniami Ryanair. W tym artykule znajdziecie informacje, dzięki którym bez problemu dostaniecie się z lotniska do centrum Brindisi.

Samochodem z lotniska do Brindisi

Jeśli zamierzacie zwiedzać Apulię samochodem, warto zarezerwować go przed wyjazdem, przez Internet, a po przylocie, odebrać na lotnisku. Koszt wypożyczenia auta w Apulii zaczyna się od około 30 euro za dobę (do tej kwoty należy doliczyć koszty paliwa). To najwygodniejszy środek transportu, który daje najwięcej swobody.

Podróż z lotniska do Brindisi (centrum) trwa około 10-15 minut.


Autobusem Cotrap z lotniska do Brindisi

Przejazd autobusem firmy Cotrap to jedyna możliwość pokonania drogi z lotniska do Brindisi, jeśli chcecie poruszać się komunikacją publiczną. Dobra wiadomość jest taka, że kosztuje tylko 1 euro (jeśli bilet kupicie w księgarni Giunti na lotnisku albo w jednym z kiosków w Brindisi). U kierowcy zapłacicie 1,5 euro.

Autobusy linii Cotrap zatrzymują się na przystanku przed lotniskiem. Jeżdżą co około 30 minut (od ok. 6 do ok. 23). Przejazd trwa ok. 15-20 minut (w zależności od miejsca, do którego chcecie dojechać) lub dłużej, jeśli trasa autobusu będzie przebiegać przez port Costa Morena.

Pamiętajcie, żeby wsiąść do autobusu, oznaczonego skrótem AP.

Najpopularniejsze przystanki w centrum Brindisi to Piazza Crispi – Stazione FF. SS (dworzec kolejowy), via del Mare (przystanek przy drodze, która biegnie wzdłuż wybrzeża) i Piazza Capitanerie di Porto (plac przy porcie).

ROZKŁAD SHUTTLE BUSÓW


Autobusem do Bari, Lecce i Taranto

Z lotniska w Brindisi możecie dotrzeć także bezpośrednio do Bari, Lecce i Taranto. Autobusy kursują kilka razy dziennie (najczęściej do Lecce). TUTAJ możecie wyszukać połączenie, które Was interesuje.


Taksówką z lotniska do Brindisi

Taksówka to najdroższa, ale czasem jedyna opcja (w przypadku, gdy np. lądujecie w nocy). Postój taksówek znajduje się przed lotniskiem. Koszt przejazdu z lotniska do Bridisi (centrum) to około 20 euro. Przed wejściem do taksówki warto ustalić, gdzie jedziecie i ile to będzie kosztować. Taksówkarze bowiem lubią naciągać obcokrajowców, więc warto zabezpieczyć się przed nieprzyjemną sytuacją.

Lotnisko obsługują taksówki firmy RADIO TAXY (tel. +390831 597901)


Zwiedzanie Apulii

Koniecznie sprawdźcie bezpłatne przewodniki po najpopularniejszych zakątkach Apulii!

Monopoli – klimatyczne miasteczko, w którym zechcesz zamieszkać

Polignano a mare – plaża w zatoce, skaliste klify i niesamowite widoki

Alberobello – witajcie w krainie trulli

Ostuni – apulijskie Białe Miasto, pełne tuk-tuków

Locorotondo – urocza okrągła wioska w Apulii

Matera* – haniebne miasto, które stało się włoskim skarbem

*To już co prawda nie Apulia, a sąsiednia Bazylikata, ale można łatwo tam dojechać. Naprawdę warto!

Jestem pewna, że z tym krótkim przewodnikiem bez problemu dostaniecie się z lotniska do Brindisi, wybierając środek transportu, który najbardziej Wam odpowiada. Życzę Wam wielu miłych chwil, spędzonych w południowej części Włoch.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.