Ścieżka w Koronach Drzew Bachledka (sł. Chodník Korunami Stromov) znajduje się na Słowacji w miejscowości Zdziar i jest jedną z najpopularniejszych atrakcji w pobliżu polskiej granicy. Musicie wiedzieć, że nie jest to zwykła ścieżka, bo biegnie wśród wierzchołków iglastych drzew na wysokości 24 m nad ziemią. To 1234 m ciekawych doświadczeń, niezapomnianych wrażeń i nieziemskich widoków.

Drugiego dnia naszego krótkiego wyjazdu w góry (którego celem było zobaczenie śniegu ;)) wybraliśmy się na Słowację, by pospacerować w koronach drzew i zobaczyć panoramę majestatycznych Tatr. Po przejechaniu jakichś 40 km od Zakopanego dotarliśmy na parking w Bachledowej Dolinie, znajdujący się u podnóża góry, na której zbudowano ścieżkę.

Tekst alternatywny
Tekst alternatywny
Tekst alternatywny

Ścieżka w Koronach Drzew – informacje praktyczne

Jak dostać się na Ścieżkę w Koronach Drzew?

Z parkingu na ścieżkę można dostać się pieszo lub wyciągiem. Szlak ma długość zaledwie 1,4 km w jedną stronę, ale jest dość stromy, a jego nawierzchnia bardzo zróżnicowana. Ponadto, w trakcie naszego marcowego wyjazdu, podłoże było oblodzone, więc nie dało się wejść na górę bez specjalistycznego sprzętu. Czytałam też, że zimą bardzo często ścieżka jest zasypana śniegiem, co sprawia, że trzeba skorzystać z wjazdu gondolą.

Ścieżka w Koronach Drzew – ile kosztuje wejście i wjazd?

Wejście na Ścieżkę w Koronach Drzew kosztuje 10 euro (ulgowy 7,5 euro), przejazd dwukierunkowy gondolą – 11 euro (ulgowy 9 euro), a łączony bilet to koszt 20 euro (ulgowy 16 euro). Gondola wjeżdża na szczyt w kilka minut.

Wstęp jest wolny dla dzieci do 3 lat (bilet do otrzymania w kasie).

Atrakcja jest dostosowana dla osób niepełnosprawnych oraz wózków dziecięcych.

Aktualne ceny najlepiej sprawdzić bezpośrednio na stronie o TUTAJ.

W jakich godzinach otwarta jest Ścieżka w Koronach Drzew?

9 -17 – kwiecień – maj
9 – 18 – czerwiec – sierpień
9 – 17 – wrzesień
9 – 16 – październik – marzec

Ostatnie wejście odbywa się godzinę przed zamknięciem.

Ścieżka w koronach drzew z psem?

Na ścieżkę nie można wchodzić z pieskami, ale przygotowano dla nich specjalnie przystosowane kojce, w których można je bezpłatnie i bezpiecznie zostawić.

Tekst alternatywny
Tekst alternatywny Tekst alternatywny

Przystanki adrenalinowe

Podczas spaceru Ścieżką w Koronach Drzew można spróbować swoich sił na dwóch przystankach adrenalinowych, czyli fragmentach ścieżki z utrudnieniami (można je ominąć normalną ścieżką). Są one przede wszystkim przeznaczone dla dzieci, które mogą sprawdzić swoją równowagę w przestrzeni, która odkrywa pozornie niebezpieczną przepaść.

Tekst alternatywny Tekst alternatywny
Tekst alternatywny

Przystanki dydaktyczne na Ścieżce w Koronach Drzew

Na trasie rozmieszczone są także przystanki dydaktyczne, informujące o florze i faunie, występującej w tym regionie. Zarówno dzieci, jak i dorośli, mogą dowiedzieć się sporo na temat zwierząt, które zamieszkują tutejsze lasy, ale także dotknąć faktury różnych drzew i nauczyć się rozpoznawać poszczególne gatunki drzew.

Tekst alternatywny
Tekst alternatywny Tekst alternatywny

Wieża widokowa

Po przejściu 603 m wśród lasów, ścieżka prowadzi na wieżę widokową, która ma wysokość 32 metry. Pozwala na podziwianie panoramy na Tatry i Pieniński Park Narodowy z wysokości 1175 m n.p.m.

Tekst alternatywny Tekst alternatywny
Tekst alternatywny

Sieć adrenalinowa

Na szczycie wieży widokowej, pośrodku panoramicznego tarasu rozpięto sieć, na którą można wejść. Pomimo tego, że sieć jest oczywiście wytrzymała i bezpieczna, widok na 32 metry w dół przez oczka sieci dostarcza niezapomnianych wrażeń.

Tekst alternatywny
Tekst alternatywny
Tekst alternatywny

Zjeżdżalnia rurowa z punktu widokowego

Doskonałym zwieńczeniem spaceru jest zjazd z wieży widokowej 67 metrową zjeżdżalnią rurową. Otwarta jest ona codziennie, także w sezonie zimowym. Aby z niej skorzystać trzeba mieć 120 cm i kupić bilet w cenie 2 euro.

Tekst alternatywny
Tekst alternatywny
Tekst alternatywny

Atrakcje w okolicy Bachledki

Tuż przy Ścieżce w Koronach Drzew znajduje się ośrodek narciarski Bachledka Ski and Sun oraz stok, z którego można skorzystać w okresie zimowym.

W okolicach Ścieżki w Koronach Drzew nie ma zbyt wielu popularnych atrakcji. Położona jest ona na Magurze Spiskiej, która może być doskonałą bazą wypadową na rzadziej uczęszczane szlaki.

Po słowackiej stronie znajdują się baseny termalne AquaCity Poprad oraz Vrbov. Mogą być miłą odmianą dla popularnych polskich Term Bukowina, Bania oraz Gorący Potok.

Przy okazji wizyty na Ścieżce w Koronach Drzew można odwiedzić także zamek Kasztel Strážky oraz Muzeum Cerwony Klasztor.

Tekst alternatywny
Tekst alternatywny
Tekst alternatywny

Ścieżka w Koronach Drzew jest atrakcją, którą zdecydowanie warto odwiedzić o każdej porze roku. Zimą można tu zobaczyć ośnieżone góry i lasy, wiosną zielone krajobrazy, latem Tatry skąpane w promieniach słońca, a jesienią kolorowe panoramy.

Tekst alternatywny
Tekst alternatywny Tekst alternatywny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.