Lotnisko im. Karola Wojtyły w Bari oddalone jest około 10 km od centrum miasta. Istnieje kilka sposobów na pokonanie tej odległości.

W Bari znajduje się najpopularniejsze lotnisko w Apulii. Można dolecieć tam z kilku polskich miast (Katowic, Krakowa, Warszawy, Wrocławia i Gdańska), liniami Ryanair i Wizzair. W tym artykule znajdziecie informacje, dzięki którym bez problemu dostaniecie się z lotniska do centrum Bari.


Samochodem z lotniska do Bari

Jeśli zamierzacie zwiedzać Apulię samochodem, warto zarezerwować go przed wyjazdem, przez Internet, a po przylocie, odebrać na lotnisku. Koszt wypożyczenia auta w Apulii zaczyna się od około 30 euro za dobę (do tej kwoty należy doliczyć koszty paliwa, no i warto wiedzieć, że najdrożej wychodzi wypożyczenie samochodu na jeden dzień). To najwygodniejszy środek transportu, który daje najwięcej swobody.

Podróż z lotniska do centrum Bari trwa około 25 minut.


Pociągiem z lotniska do Bari

Spośród wszystkich środków komunikacji publicznej, podróż pociągiem to najwygodniejsza, ale równocześnie najdroższa opcja. Koszt przejazdu z lotniska do Bari (centrum) wynosi 5 euro. By dostać się na peron, należy podążać za drogowskazami, aż do USCITA AI TRENI. Następnie, trzeba wejść do niskiego, przeszklonego budynku, który znajduje się na wprost wyjścia z lotniska i ruchomymi schodami dostać się na niższą kondygnację. Tam znajduje się informacja oraz maszyny z biletami. Nie martwcie się, jeśli nie wiecie jak z nich korzystać. Miłe Włoszki pomogą Wam kupić bilet. Pociąg kursuje co 30-40 min (od ok. 5 do 23), a podróż zajmuje około 20 min. Pociągiem dojedziecie do stacji linii kolejowej Ferrovie Nord Barese przy Piazza Aldo Moro.

ROZKŁAD POCIĄGÓW


Shuttle bus Tempesta z lotniska do Bari

Kolejną opcją jest podróż autokarem. Koszt przejazdu to 4 euro, a czas trwania podróży wynosi około 25 minut. Po wylądowaniu należy kierować się USCITA AI TRENI. Przystanek, z którego odjeżdżają shuttle busy znajduje się po prawej stronie niskiego przeszklonego budynku (w którym znajduje się stacja kolejowa). Nad przystankiem wisi spory bilbord z napisem „Shuttle bus”, więc na pewno go nie przeoczycie.

ROZKŁAD SHUTTLE BUS


Autobusem miejskim nr 16 z lotniska do Bari

To najtańsza opcja, bo kosztuje tylko 1 euro! Przystanek autobusu miejskiego znajduje się po prawej stronie niskiego, przeszklonego budynku, tuż przed postojem shuttle busów (po wylądowaniu należy kierować się do USCITA AI TRENI). Autobusy jeżdżą co około 30 min (od ok. 5 do 22). Przejazd trwa 40 minut. Rozkład jazdy znajdziecie na przystanku oraz na stornie internetowej, którą podaję poniżej. Bilety możecie kupić w księgarni na piętrze lotniska lub u kierowcy autobusu (wtedy cena wynosi 1,5 euro). Autobus dojeżdża do Piazza Aldo Moro. W drodze powrotnej na lotnisko, autobus zabierze Was z tego samego placu, z przystanku obok. Bilet powrotny kupicie w okienku obok przystanku na placu Aldo Moro za 1 euro (na szybie wisi wielka kartka z napisem „16 AEROPORTO) lub u kierowcy za 1,5 euro.

ROZKŁAD AUTOBUSU NR 16


Taksówką z lotniska do Bari

Taksówka to najdroższa, ale czasem jedyna opcja (w przypadku, gdy lądujecie po 23-ciej). Postój taksówek znajduje się przed wejściem do hali przylotów. Koszt przejazdu z lotniska do Bari (centrum) to około 25 euro. Przed wejściem do taksówki warto ustalić, gdzie jedziecie i ile to będzie kosztować. Taksówkarze bowiem lubią naciągać obcokrajowców, więc warto zabezpieczyć się przed nieprzyjemną sytuacją.

Lotnisko obsługują taksówki firmy NUOVA CO.TA.BA. (tel. +39 080 554 3333)


Wszystkimi środkami komunikacji publicznej dostaniecie się na Piazza Aldo Moro, gdzie znajdują się dworce czterech linii kolejowych. Stamtąd będziecie mogli udać się do miejsca noclegowego lub wsiąść w jeden z pociągów, który zabierze Was do docelowego miasteczka.

z lotniska do Bari

Zwiedzanie Apulii

Koniecznie sprawdźcie bezpłatne przewodniki po najpopularniejszych zakątkach Apulii!

Monopoli – klimatyczne miasteczko, w którym zechcesz zamieszkać

Polignano a mare – plaża w zatoce, skaliste klify i niesamowite widoki

Alberobello – witajcie w krainie trulli

Ostuni – apulijskie Białe Miasto, pełne tuk-tuków

Matera* – haniebne miasto, które stało się włoskim skarbem

*To już co prawda nie Apulia, a sąsiednia Bazylikata, ale można łatwo tam dojechać. Naprawdę warto!


Jestem pewna, że z tym krótkim przewodnikiem bez problemu dostaniecie się z lotniska do Bari, wybierając środek transportu, który najbardziej Wam odpowiada. Życzymy Wam wielu miłych chwil w trakcie wakacji we Włoszech.

Zobacz też: Weekend w Rzymie – jak go zorganizować?

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.