1

Budapeszt nocą jest cudowny, czarujący i magiczny. Mam ogromny sentyment do nocnego zwiedzania (zwłaszcza europejskich stolic). Uwielbiam ten wielkomiejski klimat i migoczące światła, które odbijają się w lustrze wody.

Przyjeżdżając do miasta, w którym zwykle jest dużo ludzi, staram się najpierw zobaczyć je o zmroku. Uważam, że to właśnie wtedy, najlepiej da się poznać jego prawdziwe oblicze. Najbardziej lubię to, że miejsca, które w dzień są zatłoczone, w nocy pustoszeją. Dlatego też zanim pokażę Wam Budapeszt za dnia, zabiorę Was na nocną wycieczkę po tym mieście. To obowiązkowy element, podczas pobytu w stolicy Węgier.

Parlament w Budapeszcie

Nocny spacer po Budapeszcie rozpoczniemy w najbardziej charakterystycznym miejscu, czyli z widokiem na budynek parlamentu. To niewątpliwie symbol stolicy Węgier i jej główny punkt orientacyjny.

Parlament z boku

Kolejne jego ujęcie jest trochę mniej popularne. To również parlament, ale tym razem widziany od strony placu Kossutha z konnym pomnikiem Franciszka II Rakoczego.

Parlament i konny pomnik Franciszka II

Buda – dzielnica Budapesztu

A teraz pierwszy widok na Budę, czyli dzielnicę Budapesztu która leży po lewej stronie Dunaju. W oddali widać Kościół św. Macieja (jedną z najpiękniejszych budowli jaką widziałam) i ceglany Zbór Kalwiński. Nocą po Dunaju kursuje bardzo dużo statków. Nic w tym dziwnego, Budapeszt o zmroku ma naprawdę niepowtarzalny klimat. Bardzo żałuję, że nie udało mi się wybrać na nocny rejs. To dopiero musi być przeżycie!

Kościół Macieja i Zbór Kalwiński

Most łańcuchowy

Kolejne miejsce, które warto zobaczyć podczas wieczornego spaceru to Most Łańcuchowy. Za dnia jest zatłoczony, nocą praktycznie pusty. W oddali widać Zamek Królewski, wzniesiony w stylu barokowym.

Zamek Królewski

Zwróćcie uwagę na charakterystyczne rzeźby lwów, które znajdują się na obu krańcach mostu.

Most łańcuchowy

Zamek królewski

I jeszcze jeden widok na Zamek Królewski. Na pierwszym planie znajduje się rzeźba Małej Księżniczki, siedzącej na barierce (niektórzy mówią też, że to Mały Książę). Należy potrzeć jej kolano i pomyśleć życzenie 😉

Mały Książe

Most św. Elżbiety

W Budapeszcie znajduje się siedem różnych mostów. Ten, który widzicie poniżej to Most św. Elżbiety. Zdjęcie wykonane jest ze Wzgórza Gellerta, czyli jednego z wyżej położonych punktów w węgierskiej stolicy.

Most Elżbiety

Korzystając z okazji odsyłam Was do poprzedniego artykułu, w którym znajdziecie wszelkie wskazówki dotyczące podróży do Budapesztu: PRAKTYCZNE WSKAZÓWKI

Lubicie nocne zwiedzanie? Jakie miasto koniecznie trzeba zobaczyć o zmroku? Widzieliście kiedyś Budapeszt nocą?

Booking.com

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.