Dolina Trzech Stawów to najpopularniejsze miejsce do wypoczynku w Katowicach. Przez cały rok można spotkać tu mieszkańców, którzy spacerują, a w cieplejszych miesiącach także jeżdżą na rolkach, rowerach lub uprawiają nordic walking. To zielona oaza, blisko centrum dużego miasta, gdzie można się zrelaksować i pobyć blisko natury.

Dzisiaj przedstawię Wam miejsce, do którego warto się wybrać, chcąc oderwać się od obowiązków i natłoku spraw życia codziennego. Warto pójść tam na spacer, pojechać na wycieczkę rowerową, a także zorganizować grilla z paczką znajomych i popływać na rowerku wodnym. To oaza spokoju, a kilka dni w roku, miejsce imprez towarzyskich i koncertów. Dolina Trzech Stawów jest obowiązkowym miejscem do odwiedzenia przez mieszkańców Katowic i przyjezdnych.

dolina trzech stawów

Nazwa Trzy Stawy wzięła się od skupiska akwenów wodnych, z których trzy wyróżniają się pod względem wielkości. Park i kompleks rekreacyjno – sportowy znajduje się w dzielnicy Osiedle Ignacego Paderewskiego – Muchowiec w Katowicach w pobliżu autostrady A4 i lotniska Muchowiec.

Na terenie parku znajdują się liczne ścieżki piesze i rowerowe. Gdy tylko wyjdzie słońce, na każdym kroku spotkamy rowerzystów, rodziny z dziećmi oraz osoby uprawiające nordic walking oraz jeżdżące na rolkach.

dolina trzech stawów

Amatorzy sportu mogą skorzystać z bieżni, która okala dość spory obszar zielony.

dolina trzech stawów

Trzy Stawy to idealne miejsce na spacer z rodziną. Dla dzieci zaaranżowany został tutaj ogrodzony plac zabaw, ze zjeżdżalniami i huśtawkami.

dolina trzech stawów

Obok jednego ze stawów, znajdziemy stanowiska do gry w disc golfa, sportu polegającego na rzucaniu dyskiem do specjalnego kosza.

dolina trzech stawów

W parku mieści się też przystań wodna, gdzie siedzibę ma Śląski Związek Kajakowy, a także Uczniowski Klub Sportowy „4”. Wypożyczymy tam rowerki wodne, kajaki i łódki elektryczne.

dolina trzech stawów

Coraz popularniejsze kontenery, znalazły miejsce również w samym sercu Trzech Stawów. Ustawione przy okazji Tauron Nowa Muzyka, w sezonie letnim przyciągają grupy znajomych, a także rodziny z dziećmi. Kontenery Sztauwajery to siedem piętrowo ułożonych blaszanych kostek, ze strefą chillout na dachu. Możemy usiąść przy stolikach z palet na leżaczkach lub trawie. W menu znajdziemy kuchnię meksykańską, lody, sałatki, napoje od John Lemon, a także alkohol. Przy knajpce znajdują się toalety, oczywiście z kontenerów. Wszystko to ustawione jest w parku od maja do października.

dolina trzech stawów

W Dolinie Trzech Stawów spotkamy również wędkarzy, którzy mogą oddać się swojemu hobby, nie wyjeżdżając z miasta.

dolina trzech stawów

Na terenie parku znajdziemy też scenę plenerową. Wykorzystywana jest podczas imprez artystycznych organizowanych na Trzech Stawach.

dolina trzech stawów

Jesienią, gdy w parku jest zdecydowanie mniej ludzi, pojawia się wiele ptaków. Spacerując, spotkamy przede wszystkim łabędzie i kaczki. Wybierając się na wycieczkę w te okolice, warto zabrać ze sobą kawałek suchego chleba.

dolina trzech stawów

dolina trzech stawów

Oprócz naturalnych walorów, Dolina Trzech Stawów posiada również cały szereg luksusowych lokali gastronomicznych i wypoczynkowych. Wszystkie z nich dostępne są od ulicy Trzech Stawów.

Pierwszym obiektem jest Camping 215 Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Na jego terenie można rozbić namiot, a także wynająć jeden z 18-stu dwuosobowych pokoi, które mieszczą się w domkach. Camping wyposażony jest w podstawowe sprzęty, a także basen, saunę i korty tenisowe.

dolina trzech stawów

Naprzeciwko, znajdziemy klimatyczną restaurację Stara Paderosa z widokiem na wodę. Dający się odczuć włoski klimat i dania z różnych zakątków świata sprawią, że poczujemy się jak na wakacjach.

dolina trzech stawów

Restauracja i winiarnia La Cantina,  serwująca kuchnię śródziemnomorską, dzięki swojemu przepięknemu wystrojowi przeniesie nas do innego świata.

dolina trzech stawów

Obok Starej Paderosy znajdziemy restaurację grillową Róża Wiatrów.

dolina trzech stawów

Katowicka Dolina Trzech Stawów jesienią wygląda przepięknie. Możemy spacerować wśród kolorowych drzew, łapiąc promienie słoneczne i odrywając się od codzienności. Warto wykorzystać ciepły dzień i wybrać się na spacer w te rejony. W tak bliskim sąsiedztwie ruchliwych ulic i zurbanizowanych obszarów znajdziemy tereny zielone, gdzie odpoczniemy, zrelaksujemy się i zbliżymy do natury.

 

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.