Furore to wioska podzielona na dwie części. Z jednej strony to Fiord Furore (Fiordo di Furore), czyli naturalny, niewielki fiord z plażą ukrytą między skałami, a z drugiej domki „rozrzucone” na zboczach gór Lattari, praktycznie niewidoczne ze słynnej Amalfitany.

Tekst alternatywny
Tekst alternatywny Tekst alternatywny

Jak dojechać do Fiord Furore?

Furore znajduje się między miejscowościami Praiano i Conca dei Marini. Jego położenie możecie zobaczyć na poniższej mapie:

Do fiordu można dojechać autobusem SITA Sud z Amalfi lub Sorrento. Przystanek przy fiordzie nie jest rozpisany na rozkładzie, ale wystarczy wcisnąć „stop”, by kierowca zatrzymał się przy samym wejściu na fiord (przystanek znajduje się za tunelem). Warto śledzić trasę na mapie, szczególnie jeśli wybieracie się na Wybrzeże Amalfi poza sezonem, bo niewiele osób tam wysiada.

Trzeba wiedzieć, że nie ma możliwości zaparkowania samochodu w pobliżu fiordu, więc lepiej dojechać tam komunikacją publiczna.

Tekst alternatywny
Tekst alternatywny Tekst alternatywny

Kiedy zobaczyć Fiord Furore?

Plaża jest widoczna z drogi, ale by się na nią dostać, trzeba pokonać sporo kamiennych schodów. Sama plaża jest żwirowa i w marcu była praktycznie pusta! Można było tam naprawdę odpocząć i się zrelaksować. Podobno w sezonie można wypożyczyć tu leżaki, a miejsce to jest mocno oblegane (plaża nie jest zbyt duża).

Warto wiedzieć, że słońce oświetla plażę tylko przez kilka godzin dziennie, wczesnym popołudniem, więc pamiętajcie o tym, wybierając tutejszą plażę z myślą o opalaniu.

Tekst alternatywny
Tekst alternatywny
Tekst alternatywny

Miasteczko Furore

Po odpoczynku na plaży można pójść do miasteczka Furore, które nazywane jest „miasteczkiem, którego nie madlatego, że domy są rozproszone na zboczach gór Lattari wzdłuż wybrzeża. Zabudowania są praktycznie niewidoczne dla tych, którzy przemieszczają się słynną Amalfitaną.

Naprawdę warto tam zawitać i zobaczyć turkusowe morze z góry. Trzeba jednak pamiętać, że droga do miasteczka wiedzie pod górkę. Widoki jednak wynagradzają podjęty wysiłek. Furore rozciąga się od wybrzeża aż do Ageroli.

Będąc na plaży i patrząc w stronę fiordu, należy udać się w prawo i wejść po schodach w górę (ale nie w stronę przystanku autobusowego i drogi, tylko od razu w prawo). Natkniecie się na sporo schodów oraz ścieżkę wiodącą pod górkę, ale jeśli macie trochę siły, warto podejść choć kawałek.

W miasteczku Furore można zobaczyć mnóstwo ścian ozdobionych malowidłami i rzeźbami, a także freski oraz kolorowe kopuły z majoliki na kościołach.

Tekst alternatywny
Tekst alternatywny
Tekst alternatywny Tekst alternatywny

Możecie też wsiąść do autobusu, który jedzie w kierunku Sorrento lub Amalfi i spędzić resztę dnia w jednym z miasteczek, które miniecie po drodze. W pobliżu fiordu znajduje się też Szmaragdowa Grota (Grotta dello Smeraldo), więc jeśli lubicie tego typu atrakcje, warto tam zawitać (można tam podjechać autobusem SITA Sud, który pojedzie w kierunku Amalfi).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.