Zapach grzanego wina miesza się z mroźnym powietrzem, tworząc iście świąteczny klimat. Najintensywniej można go poczuć na jarmarkach, spacerując wśród straganów z lokalnymi wyrobami i świątecznymi smakołykami. Dziś zabierzemy Was na Jarmark w Poznaniu, czyli jeden z najpiękniejszych w Europie, o czym zaraz się przekonacie 🙂

Jarmarki Bożonarodzeniowe są organizowane w wielu miastach Polski i Europy. Byliśmy już w Wiedniu i we Wrocławiu, więc w tym roku postanowiliśmy pojechać w inne miejsca. Wybraliśmy jarmark w Pradze i jarmark w Poznaniu. Planując wizytę na polskim jarmarku, sprawdzaliśmy wydarzenia towarzyszące i gdy tylko przeczytaliśmy o Ice Fesivalu, stwierdziliśmy, że pierwsza połowa grudnia to dobry termin, by pojechać do stolicy Wielkopolski.

Tekst alternatywny

Jeśli macie ochotę przenieść się na jarmark w Poznaniu i pospacerować świątecznymi alejkami, zapraszamy w wirtualną podróż!

Zobaczy film o atrakcjach Poznania i jarmarkach

Gdzie odbywa się jarmark w Poznaniu?

Betlejem Poznańskie, czyli Jarmark w Poznaniu odbywa się w kilku miejscach w mieście: na Placu Wolności, Placu Kolegiackim, Rynku Łazarskim oraz na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Jako że Stary Rynek jest obecnie w remoncie, jak zresztą wiele miejsc w Poznaniu, mnóstwo atrakcji zostało przeniesionych w miejsce Międzynarodowych Targów Poznańskich, które zlokalizowane są w okolicach dworca kolejowego Poznań Główny.

Betlejem Poznańskie startuje około 20 listopada, a kończy się w okolicach Świąt Bożego Narodzenia. W ramach jarmarku organizowane są atrakcje dla dzieci i dorosłych m.in. przepięknie rozświetlona choinka, klimatyczne lodowisko, domek św. Mikołaja, czy lodowe miasteczko. Nie można też pomiąć kilku karuzel oraz ogromnego 33-metrowego młyńskiego koła!

Tekst alternatywny

Jarmark w Poznaniu na Placu Wolności

Plac Wolności jest sercem Betlejem Poznańskiego. Znajduje się niedaleko rynku, więc można go odwiedzić przy okazji spaceru w centrum miasta.

Tekst alternatywny

Na jarmarku można spróbować różnych smakołyków, zaopatrzyć się w upominki, a także wziąć udział w wydarzeniach kulturalnych tj. występy artystyczne, czy warsztaty dla dzieci. Święta Bożego Narodzenia to przede wszystkim czas, w którym myślimy o innych, dlatego w ramach jarmarku organizowane są koncerty charytatywne.

Tekst alternatywny

Jarmark w Poznaniu na Międzynarodowych Targach Poznańskich

Na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich znajduje się bardzo klimatyczny jarmark bożonarodzeniowy, który jest największym jarmarkiem w Poznaniu.

Głównymi atrakcjami jarmarku w tej lokalizacji są: młyńskie koło, lodowisko, karuzela wenecka, domek Świętego Mikołaja, pięknie udekorowana choinka, imprezy tematyczne oraz warsztaty dla dzieci.

Tekst alternatywny

Można tu spróbować świątecznych przysmaków, napić się grzanego wina lub gorącej czekolady oraz odwiedzić ponad 50 stanowisk z lokalnymi przysmakami i rzemiosłem.

Tekst alternatywny

Ice Festival na jarmarku w Poznaniu

Jak co roku w okresie przedświątecznym w Poznaniu odbywa się Ice Festival. Trwa zaledwie 3 dni, a każdego dnia tematyka i specyfika konkursu jest inna.

Tekst alternatywny

W czasie tego wydarzenia można podziwiać, jak powstają niepowtarzalne, lodowe rzeźby, tworzone przez najbardziej utalentowanych artystów i mistrzów świata w rzeźbie lodowej. Przedstawiciele różnych krajów przez kilkanaście godzin tworzą wyjątkowe rzeźby, a odwiedzający mogą ich dopingować.

Tekst alternatywny

Mroźne dzieła sztuki najpiękniej prezentują się po zmroku, bo są wtedy podświetlone i dzięki temu lepiej wyeksponowane.

Tekst alternatywny
Tekst alternatywny
Tekst alternatywny
Tekst alternatywny

Pozostałe jarmarki w Poznaniu

Dwa pozostałe jarmarki w Poznaniu odbywają się na Placu Kolegiackim i Rynku Łazarskim. Są one o wiele mniejsze od jarmarków zorganizowanych na Placu Wolności i Międzynarodowych Targach Poznańskich, ale jeśli wolicie bardziej kameralny klimat, koniecznie odwiedźcie właśnie te miejsca.

Tekst alternatywny

Ceny na jarmarku w Poznaniu

Ceny na jarmarku oczywiście nie należą do najniższych. Na przykład za 0,2l grzanego wina trzeba zapłacić od 15 do 20 zł, pajda chleba ze smalcem kosztuje około 25 zł, za różne smakołyki tj. trdelnik, czy churrosy trzeba zapłacić powyżej 20 zł. Uważamy jednak, że ceny nie powinny szokować, bo zjedzenie czegoś dobrego w tak klimatycznym miejscu jest warte swojej ceny. Tym bardziej że jarmarki świąteczne są organizowane tylko raz w roku.

Tekst alternatywny

Jarmark w Poznaniu jest jednym z najpiękniejszych jarmarków w Europie. Stolica Wielkopolski naprawdę wysoko postawiła poprzeczkę, urozmaicając świąteczny market karuzelami, lodowiskiem i wieloma atrakcjami. Który polski jarmark jest Waszym ulubionym?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.