Na każdym kroku spotykamy tzw. „siłownie pod chmurką”. Mamy możliwość skorzystania z nich na osiedlach, w parkach i przy placach zabaw. Wszystkie wyglądają bardzo podobnie, posiadają powtarzalne elementy. Zamawiane są u producentów, którzy tworzą je masowo. Chciałabym pokazać Wam dzisiaj miejsce mniej sztampowe, oryginalne i bardzo pomysłowe. Chodzi o siłownię leśną w Gliwicach.

Wiele sprzętów, na typowych „siłowniach pod chmurką” nie nadaje się do profesjonalnych ćwiczeń. Mam dla Was alternatywę dla prawdziwej siłowni ze sztangami i hantelkami. Mieści się ona… w gliwickim lesie łabędzkim. Droga do niej prowadzi przez zalesiony obszar, więc już zmierzając w jej kierunku możemy zaczerpnąć świeżego powietrza, zbliżyć się do natury i odpocząć od codziennych obowiązków.

Siłownia, cieszy się ogromnym powodzeniem. Składa się ona ze sprzętów wykonanych ludzkimi rękoma. Są one nadal sprawne, pomimo tego, że wiele osób korzysta z nich regularnie.

Sztangi i hantle

Jak powstały sztangi? Betonowe obciążenia zostały przymocowane do metalowego gryfu osłoniętego plastikiem, co zabezpiecza przed korozją.

Na jej terenie, znajduje się wiele przyrządów przeznaczonych do budowania mięśni klatki piersiowej (ławki płaskie i skośne). Różnorodność obciążeń sprawia, że dostosujemy ich wagę do własnych możliwości.

Dla tych, którzy chcą wzmocnić mięśnie rąk, siłownia leśna oferuje dużą ilość hantli. Wykonane w ten sam sposób co sztangi, są ich miniaturową wersją.

Miejsce to umożliwia również trening mięśni brzucha, dzięki obecności kilku ławeczek treningowych.

Wyciągi górne

W gliwickim lesie skorzystamy z wyciągu górnego, który umożliwi zbudowanie mięśni pleców. Betonowe obciążenia, możemy dobrać w zależności od poziomu zaawansowania.

Worki bokserskie

Trzy worki bokserskie przymocowane są do grubych drewnianych belek. Wystarczy przynieść ze sobą rękawice i można ćwiczyć ciosy.

Cardio

Na żadnej siłowni, nie może zabraknąć sprzętów do ćwiczeń cardio. Rowerek, przytwierdzony do drewnianych belek, staje na wysokości zadania.

Świeże powietrze poprawi nasze samopoczucie, a sprzęty umożliwią zadbanie o kondycję fizyczną. To idealne miejsce na trening po pracy lub szkole.

Liczba osób

Siłownię leśną w Gliwicach odwiedziłam niedawno. Do celu dotarłam około godziny 17-stej. Przy ładnej październikowej pogodzie korzystało z niej ok 10 osób w różnym wieku.

Pierwszy raz spotkałam się z taką siłownią DIY. Ktoś miał naprawdę dobry pomysł, stworzenia miejsca do ćwiczeń w środku lasu. Ze sprzętów obecnych tam możemy korzystać nie tylko „dla zabawy” jak na innych tego typu obiektach. Słyszeliście o niej już kiedyś? Może znacie inne, równie ciekawe „siłownie pod chmurką”? 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.